Smart-kaardi ülevaade-kiipkaart-kaardilugeja

Kiipkaardile tüüpiliselt kiipkaart on plastikkaart, mis sisaldab sisseehitatud arvutikiipi - kas mälu või mikroprotsessoritüüpi -, mis salvestab ja teisendab andmeid. Need andmed on tavaliselt seotud kas väärtusega, teabega või mõlemaga ning neid säilitatakse ja töödeldakse kaardi kiibis. Kaartide andmed edastatakse lugeja kaudu, mis on arvutisüsteemi osa. Kiipkaartidega täiustatud süsteemid on täna kasutusel mitmes olulises rakenduses, sealhulgas tervishoius, panganduses, meelelahutuses ja transpordis. Kõik rakendused saavad kasu kiipkaartide lisavõimalustest ja turvalisusest. Eurosmart sõnul kasvab ülemaailmne kiipkaardivarud 2010. aastal 10%, ulatudes 5,455 miljarditesse kaartidesse. Marketid, mida traditsiooniliselt teenindavad teised masinloetavate kaartide tehnoloogiaid, näiteks vöötkood ja magnetriba, teisenduvad kiipkaardid, sest iga kaardi väljastaja vaatab igal aastal uuesti läbi arvutatud investeeringutasuvus.

Taotlused

Esmakordselt kasutusele võetud Euroopas ligi kolmkümmend aastat tagasi, kiipkaardid debüüdi varguse vähendamiseks taksofoniks salvestatud väärtusvahendina. Arenenud kiipkaardid ja muud kiipipõhised kaardid leidis inimestele uusi võimalusi nende kasutamiseks, sealhulgas krediitkaartidega tasulised kaardid ja paberkandjal asuvate dokumentide säilitamine.

USAs on tarbijad kasutanud kiipkaarte kõikjalt, alates raamatukogude külastamisest kuni toiduainete ostmiseni, filme külastades, kindlalt integreerides need igapäevaelusse. Mitmel USA riigil on valitsuse rakendustes kasutusel kiipkaardiprogrammid, mis ulatuvad mootorsõiduki osakonnast elektroonilise kasu saatmiseni (EBT). Paljud tööstusharud on oma toodetesse, näiteks GSM digitaalsetesse mobiiltelefonidesse ja ka televiisori-detekoodidesse rakendanud kiipkaartide võimsust.

Miks on kaarte

Kiipkaardid parandavad mis tahes tehingu mugavust ja turvalisust. Need pakuvad kasutaja ja kontode identiteedi salvestavat kaitset. Kiipkaardisüsteemid on osutunud usaldusväärsemaks kui muud masinloetavad kaardid, nagu näiteks magnetriba ja vöötkood, kusjuures paljud uuringud näitavad kaardilugeja elu ja lugeja elu parandamist, mis näitavad, et süsteemi hooldus on palju väiksem. Kiipkaardid pakuvad ka süsteemi turvalisuse olulisi komponente andmevahetuseks praktiliselt igat liiki võrku. Nad kaitsevad kogu julgeolekuohtude eest, alates kasutajasaladuste hoolimatusse salvestamiseni keerukatesse süsteemikomponentidesse. Korralduse või ettevõtte parooli lähtestamise haldamise kulud on väga suured, muutes kiipkaardid nendes keskkondades kulutõhusaks lahenduseks. Multifunktsionaalseid kaarte saab kasutada võrgu süsteemi juurdepääsu haldamiseks ja väärtuse ja muude andmete salvestamiseks. Üle maailma kasutavad nüüd kiipkaardid mitmesuguste igapäevaste ülesannete jaoks, mis hõlmavad järgmist:

SIM-kaardid ja telekommunikatsioon

Kiipkaardi tehnoloogia kõige silmapaistvam rakendus on Subscriber Identity Modules (SIM), mis on vajalik kõigi mobiiltelefonivõrgu üldise süsteemi (GSM) standardi kõigi telefonisüsteemide jaoks. Iga telefon kasutab SIM-kaardil talletatud unikaalset identifikaatorit, et hallata iga abonendi õigusi ja õigusi erinevates võrkudes. See kasutusjuhtum hõlmab üle poole kõigist aastas tarbitavatest kiipkaartidest. Universaalsete abonendi identifitseerimismoodulite (USIM) kasutatakse ka selleks, et ületada identiteedipuudus GSM-i, UTMS-i ja 3G-võrgu operaatorite vahel.

Lojaalsus ja säilitatud väärtus

Kiipkaartide teine kasutuskasutus säilitatakse väärtusega, eriti lojaalsusprogrammidega, mis jälgivad ja pakuvad stiimuleid klientide kordamiseks. Salvestatud väärtus on mugavam ja turvalisem kui sularaha. Emitendi jaoks realiseeritakse ujukindlus jääkide ja jääkide jääkide puhul, mida ei kasutata kunagi.

Mitme ketiga jaemüüjad, kes haldavad lojaalsusprogramme paljudel erinevatel ettevõtetel ja POS-süsteemidel, saavad kiipkaardid kogu andmeid koondada ja jälgida. Taotlusi on palju, nagu transport, parkimine, pesu, mängimine, jaemüük ja meelelahutus.

Digitaalse infosisu ja füüsilise vara tagamine

Lisaks infoturbele võivad kiipkaardid tagada teenuste ja seadmete suurema turvalisuse, piirates juurdepääsu ainult volitatud kasutajale (kasutajatele).

Teavet ja meelelahutust edastatakse satelliidi või kaabli abil koduvõrgu DVR-mängija või kaabelkasti või kaabelühendusega arvutiga. Teenuse kodu kättetoimetamine on krüptitud ja dekrüpteeritud kiipkaardi kaudu abonendi juurdepääsu eest. Digitaalsed videoteed on juba kiipkaardid vastu võtnud kui elektroonilised võtmed kaitseks.

Smart-kaardid võivad toimida ka tundlike laboratoorsete seadmete masinate seadistuste ja ravimite, tööriistade, raamatukogukaartide, terviseklubi seadmete jms seadistamise klahvidena. Mõnes keskkonnas võimaldavad kiipkaardiga lubatud SD- ja microSD-kaardid digitaalset sisu, kui see on edastatud mobiilseadmetele / telefonidele.

E-kaubandus

Kiipkaardid lihtsustavad tarbijatele teabe turvalist salvestamist ja sularaha ostmiseks. Tarbijatele pakutavad eelised on:

Kaart võib sisaldada isiklikku kontot, krediit- ja ostu-eelistusteavet, millele on juurdepääs hankemenetlusega, selle asemel et täita vorme.

Kaardid saavad hallata ja kontrollida kulusid automaatsete piirangute ja aruandlusega.

Interneti-püsikliendiprogramme saab kasutada mitmesuguste POS-süsteemide mitmes müüjates ja kaart toimib turvaliste keskdepositooriumina punktide ja hüvede eest.

Micro Payments - maksab nominaalkulusid ilma krediitkaartidega seotud tehingutasudeta või sularahale liiga väikeste summade puhul, nagu näiteks kordustrükkkulud.

Panga väljastatud arukad kaardid

Maailmas on pankade poolt kontrollitud koostöövõimalused (Visa, MasterCard, Discover ja American Express) välja valinud miljonid kiipkaardid EMV (Europay, MasterCard, VISA) standardina. Tihti nimetatakse kiipi- ja PIN-kaardina; need on pangatähtede de facto tüüpi kaardid enamikus riikides, välja arvatud USA. Kuna Kanada on hiljuti alustanud oma regulatiivset üleminekut EMV-kaartidele, on USA ainuke Põhja-Ameerika saar, mis ei ole veel vastu võtnud, mis on mille põhjuseks on suurenenud pettuse liik nii krediit- kui ka deebetkaardiga. Uued kaardid on osutunud korrektsete tehingute turvaliseks, nii et EMV standard on muutunud normiks.

Kuna pangad sisenevad äsja avatud turgudele, näiteks investeerimisfirmadele, konkurentsi, suurendavad need kiipkaartidega tehinguid. See tähendab:

Kiipkaardid suurendavad usaldust parema turvalisuse kaudu. Kahe faktori autentimine tagab andmete ja väärtuste kaitse kogu internetis. Sellised ohud nagu "mees keskel" ja "trooja hobused", mis kordavad kasutajanime ja parooli, on kõrvaldatud

See parandab klienditeenindust. Kliendid saavad kasutada turvalisi kiipkaarte kiireks 24-tunniseks elektrooniliste vahendite ülekanneteks Internetis

Kulusid vähendatakse: tehingud, mis tavaliselt nõuaksid pangatöötaja aega ja paberit tööd saavad kliendi poolt elektroonilisel kaardil

Tervishoiu informaatika

Tervishoiualaste andmete plahvatus tekitab uusi väljakutseid patsientide ravi ja eraelu puutumatuse kaitsemeetmete tõhususe säilitamisel. Kiipkaardid käsitlevad mõlemaid probleeme ohutu, mobiilse talletamise ja patsiendi teabe levitamise kaudu, hädaolukorraandmetest ja eeliste olekust. Paljud sotsialiseerunud riigid on juba heaks kiitnud kiipkaardid oma tervishoiuvõrkude volitustena ja elektroonilise tervisekaarti viivitamatult saadava elektroonilise tervisekaardi vahendina. Smartkaardi hüvitised tervishoiusse kuuluvad:

Patsientide kiire ja täpne tuvastamine; paranenud ravi

Pettuse vähendamine teenusepakkuja / patsiendi visiitide autentsuse ja kindlustuse abikõlblikkuse alusel

Sobiv viis andmete edastamiseks süsteemide vahel või ilma süsteemideta saitideks

Kirje hoolduskulude vähendamine

Sisseehitatud meditsiiniseadme juhtimine

Aastaid on varjatud kontrollerid olnud mitmesugustes masinatel, mis reguleerivad nende funktsiooni kvaliteeti ja täpsust. Tervishoius sisalduvad sisseehitatud kiipkaardid tagavad parimad ja ohutumad hooldustööd sellistes seadmetes nagu dialüüsimasinad, vereanalüsaatorid ja laser-silmaoperatsiooniseadmed.

Ettevõtlus- ja võrguturvalisus

Microsoft Windows, Sun Microsystems (Oracle Corporationi tütarettevõtja) ja kõik uued Linuxi versioonid on sisseehitatud tarkvara konksud, mis kasutavad kasutajanime ja paroolide asemel nutikaid kaarte. Microsoft on loonud Scard DLL-i ja krüpteerimisteenuste pakkuja (CSP) ümber kogu mandaadiplaani. Ettevõtted, kes mõistavad, et laialdaselt kasutatavatele töötajatele on vajalik avaliku võtme infrastruktuuri (PKI) -turvaline turvalisus, on uut standardit kiipkaardimärgiks. Kiipkaartide kasutuselevõtmist suurendavad ettevõtetevahelised sisevõrgud ja virtuaalsed privaatvõrgud (VPN-id). Kasutajatel on autentimine ja volitused juurdepääsuks konkreetsele teabele, mis põhineb eelseadistatud õigustel. Täiendavad rakendused ulatuvad turvalisest e-kirjast e-kaubandusele.

Füüsiline juurdepääs

Kõikides ettevõtetes ja ülikoolides on kõigile töötajatele ja õpilastele vaja lihtsaid isikutunnistusi. Enamikule neist isikutest antakse juurdepääs ka teatavatele andmetele, seadmetele ja osakondadele vastavalt nende staatusele. Multifunktsionaalsed, mikroprotsessoripõhised kiipkaardid sisaldavad identiteedi juurdepääsuõigustega ja võivad salvestada ka väärtust erinevates kohtades, näiteks kohvikutes ja kauplustes. Paljud hotellid on vastu võtnud ka ISO 7816 tüüpi kaardilugejad, et tagada ainult personali toad ja rajatised.

Kogu USA valitsus ja paljud ettevõtted on nüüd loonud kontaktivaba lugeja oma rajatiste pöörduspunkti. Mõned ettevõtted on selle mandaadi jaoks kasutanud ka biomeetrilist komponenti. Vanemad süsteemid kasutavad väravahoidjana lihtsat läheduskaarti. Kuna turvanõuded on muutunud tugevamaks ja ISO 14443 standardsete süsteemide hind on muutunud madalamaks, võtab maailm selle uue standardi kiiresti vastu. See turgude muutus on osaliselt tingitud USA valitsuse poolt volitatud isikliku identiteedi kontrollimise (PIV) standardi vastuvõtmisest. Selle standardi jaoks on rikas ökosüsteem tarnijate ja integreerijate jaoks.

Kui teil on vaja teavet kiipkaardilugeja seadme kohta, võtke meiega ühendust!