Kuidas juurdepääsu kontroll muutub 2018. aastal?

Juurdepääsu kontroll on viimastel aastatel kiiresti arenenud ja see ei tundu olevat kiirelt aeglustunud tänu uusimate tehnoloogiate mitmekülgsusele. Näiteks RFID-tehnoloogia uusim lisamine kaasaegsetele nutitelefone, mis kasutavad Apple Pay®-i ühilduvat peaaegu valdkonna side (NFC) tehnoloogiaprotokolli, laienevad Google Wallet ™ ja Android Pay ™ personali ja sõidukite juurdepääsu kontrollimisele, ja süsteemiintegraatorid kasutavad ära seadmete koostalitlusvõime, et ühendada juurdepääsu kontroll turvalise maksega.

Turu-uuringute firma IHS Markit sõnul jätkab juurdepääsu kontroll 2017. aastal ka uutest rakendustest, näiteks biomeetrilised ja mobiilsed mandaadid. Näidete hulka kuuluvad töötajatele juurdepääsu kontrollmärgid, mida kasutatakse kohvikus või müügiautomaatides tasumiseks, ja isegi mobiiltelefonid võivad anda volitusi turvalise juurdepääsu või makse saamiseks NFC-tehnoloogiaga. Tegelikult toetab kogu FEIGi kaardipiltide CPR-rida mobiiltehnoloogia hõlpsaks integreerimiseks NFC-tehnoloogiat.

RFID-lugejaga ja kontaktivaba maksemooduliga, näiteks cVEND-ga, saab integreeritud raadiosagedustuvastuse abil juurdepääsetavuse reguleerida tasulistes parkimiskohtades või hotelli parklates, et lihtsustada toimimist koostalitlusvõime kaudu. TIBA Parkimine on just seda teinud, kasutades FEIG-seadmeid mitmel hotelli parklatel kiireks ja lihtsaks mehitamata sisenemiseks ja väljumiseks.

Kuna passiivsed UHF-i RFID-lugejad laiendavad oma valikut ja märgendamiskulud langevad, kasutatakse ka tehnoloogiat volitatud sõidukite juurdepääsu kontrollimiseks. Praegu kasutavad suuremahulised RFID-lugejad, näiteks CREATOR CRT-541, mis toimib kaardilugeja juurdepääsukontrolli süsteemina, suuremahulised kogukonnad, ladud ja bürooparklad.

Oleme jõudnud kaugele päevadest, mil kohtadele juurdepääs oli tagatud, ja palju aega ja tööjõudu vajavad asjad. Raadiosagedustuvastuse hõlbustamiseks ja funktsionaalsuseks muutuvad juurdepääsu kontrollisüsteemid tulevikus paremaks ... Ja siin CREATORis jätkame RFID-lugeja toodete väljatöötamist turvalise juurdepääsu kontrollimise, identifitseerimise ja maksesüsteemide kasutamiseks.